FAQ

Zanim wybierzesz szkolenie zapoznaj się
z najczęściej zadawanymi pytaniami

Dlaczego warto skorzystać właśnie z naszych szkoleń?

Czytaj

Na rynku specjalistycznych szkoleń związanych z bezpieczeństwem, certyfikacją i oceną zgodności wyrobów z wymaganiami oznaczenia CE oraz innych przepisów i norm technicznych, dostępnych jest wiele szkoleń, oferowanych przez różnych oferentów. W większości przypadków są to krótkie (kilkugodzinne lub 1-dniowe) szkolenia, traktujące temat bezpieczeństwa pobieżnie. Większość informacji przekazywanych w trakcie takich szkoleń stanowią ogólne podstawy, zaczerpnięte z przepisów prawnych, dostępnych nieodpłatnie w Internecie.

Nasze szkolenia z reguły trwają dłużej, dzięki czemu oferują znacznie więcej, niż średnia rynkowa:
1. Uczestnik otrzymuje praktyczną wiedzę, wraz z pogłębionym komentarzem doświadczonego trenera.
2. Jasne informacje przekazane w prostej formie, dzięki czemu uczestnik wie, co musi spełnić i jak ma to zrobić.
3. Kontakt z naszymi znakomitymi trenerami, zarówno pod względem wiedzy i doświadczenia, ale również umiejętności ich przekazania.
4. Ćwiczenia praktyczne, które pozwalają przekuć zdobytą wiedzę w umiejętność jej wykorzystania.
5. Praktyczne narzędzia (np. listy kontrolne, wzory dokumentów itp.), które pomogą spełnić wymagania.
6. Znakomite materiały szkoleniowe w formie segregatora z wydrukowaną w kolorze prezentacją omawianą w trakcie zajęć, oraz dużą ilością dodatkowych materiałów.
7. Możliwość skorzystania z wiedzy trenera również po szkoleniu.

Dlatego też jesteśmy przekonani, że choć nasze szkolenia nie są ani najkrótsze ani najtańsze na rynku, to jednak na pewno dają gotowe i sprawdzone w praktyce rozwiązania, przez co z pewnością są najbardziej wartościowymi szkoleniami tego typu na rynku.

Czym różni się szkolenie otwarte od zamkniętego?

Czytaj

Szkolenia otwarte dedykowane są wielu firmom i organizowane są zazwyczaj w wynajętej sali szkoleniowej na terenie hotelu lub ośrodka szkoleniowego. Natomiast szkolenia zamknięte dedykowane są pracownikom jednej lub kilku firm ze sobą współpracujących. Szkolenia zamknięte najczęściej organizowane są na terenie zakładu pracy.

 

Czym jest szkolenie dedykowane?

Czytaj

Szkolenie dedykowane opracowywane jest indywidualnie pod kątem potrzeb zamawiającego i różni się zazwyczaj dość znacznie od analogicznego szkolenia oferowanego jako szkolenia otwarte i zamknięte. Indywidualnie opracowany program i metodologia prowadzenia zajęć pozwala spełnić najbardziej wyrafinowane potrzeby Klienta.

Jaka ilość osób potrzebna jest do przeprowadzenia szkolenia zamkniętego?

Czytaj

Minimalna ilość uczestników to 8 osób.

Jakie błędy popełniają firmy, które decydują się na szkolenia zamknięte?

Czytaj

Zauważamy 2 główne przyczyny, dla których firmy decydują się na zorganizowanie szkolenia zamkniętego, czyli najczęściej szkolenia dla własnych pracowników, w sali szkoleniowej na terenie zakładu. W pierwszej kolejności liczą one na korzyści finansowe związane z brakiem kosztów wynajmu sali szkoleniowej, posiłków i przerw kawowych oraz kosztów delegacji pracowników. Drugim powodem jest to, że szkolenie zamknięte umożliwia bliższy kontakt trenera z uczestnikami i ich indywidualnymi potrzebami.

Nasze długie doświadczenie szkoleniowe wskazuje na to, że firmy bardzo często nie wykorzystują w rzeczywistości czynnika finansowego. Jest tak z powodu codziennych obowiązków uczestników szkolenia i braku przestrzegania zasady, że pracownik będący na szkoleniu nie powinien  w tym samym czasie wykonywać innych czynności. Wyciąganie kolegów ze szkolenia tzw. „na chwilę”, przychodzenie z opóźnieniem na zajęcia „bo była pilna sprawa do zrobienia” to niektóre z wielu przyczyn, przez które pracownicy nie korzystają ze szkolenia tak, jak powinni. W efekcie nie przyswajają dostatecznie wiedzy ze szkolenia, a wydane przez firmę środki nie są wykorzystane efektywnie. Dlatego też często lepiej jest zorganizować szkolenie zamknięte poza terenem firmy, lub mimo nieco większych kosztów, wysłać pracowników na szkolenie otwarte.

Chcę skorzystać z kilku szkoleń opisanych w dziale Szkolenia Otwarte - w jakiej kolejności powinienem z nich skorzystać?

Czytaj

Oczywiście polecamy rozpocząć naukę wymagań związanych z bezpieczeństwem wyrobów od szkoleń I-go stopnia. Przykładowo:

  • Jeżeli reprezentujesz firmę produkującą maszyny (odpowiedzialną za produkowane maszyny jako producent), polecamy w pierwszej kolejności skorzystać ze szkolenia z dyrektywy maszynowej >>. Jest to najbardziej podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa maszyn. W dalszej kolejności możesz wybrać inne szkolenia I-go stopnia lub bardziej szczegółowe szkolenia II-go stopnia.
  • Jeżeli reprezentujesz firmę będącą użytkownikiem maszyn (tzw. pracodawca), polecamy skorzystać najpierw ze szkolenia dot. minimalnych wymagań BHP >>. Pozwoli ono zorientować się w zakresie wymagań, które dotyczą użytkownika maszyn bezpośrednio. Z wymaganiami dotyczącymi użytkownika maszyn pośrednio (np. wymaganiami związanymi z zapewnieniem zgodności z oznaczeniem CE) polecamy zapoznać się w drugiej kolejności. Warto znać te wymagania, by umieć sprawdzić, czy maszyny dostarczane przez producentów, rzeczywiście spełniają wymagania oznakowania CE.
zaufali nam